Upravit stránku

Náš ometač kmienkov je konštruovaný na základe praktických skúseností a požiadaviek na rýchlu prácu s dôrazom ochrany životného prostredia. Vďaka modulárnemu spôsobu inštalácie sa dá ometač kmienkov upevniť tiež na kosačku BRAUN Alpha a Avant, kultivátor Vario a na univerzálny kultivátorový rám. Vďaka týmto možnostiam uchytenia zvládnete jarné práce v jednej operácii. Ometač kmienkov W1 a W2 – dve vynikajúce zariadenia, ktoré Vám pomôžu s ekologickou starostlivosťou o vinohrad.

Ometač kmienkov BRAUN W2. Originál (patentované 1977)

Ometač W1 bol počiatkom mechanického odstraňovania porastu kmienku. Ometač W2 bol dodatočne vyvinutý k verzii W1, aby tak vyhovel nárokom na rozmanitý pracovný záber. Všetky podobné zariadenia sú obyčajnou konkurenčnou kópiou originálu W1 a W2.

Vďaka modulárnemu systému BRAUN sa dajú ometače W1 / W2 zakomponovať do viacerých pracovných operácii.

Predná inštalácia ometača W1
​​​​​​​Pre odstránenie obrastenia na kmienku. V kombinácii s okopávačkou LUV perfekt medzi osami a pri zavesení mulčovača za traktor zvládnete všetky jarné práce pri jednom prejazde vinohradom.

Ometač kmienkov W1 (jedno hriadeľový) na univerzálnom kultivátorovom ráme (UKR)
​​​​​​​UKR je vybavený hydraulickým nastavením šírky rozpätia a otočnými opornými kolesami. Ak naviac nahradíte horné zavesenie reťazou, prispôsobí sa zariadenie každému tvaru terénu.


Ometač kmienkov W1 (jedno hriadeľový) vpredu nesený, s tunelovým rámom
​​​​​​​Vďaka tunelovému rámu môžete ľahko obrábať tiež terasy. V tomto prevedení tak musíte pri práci sledovať iba jeden rad.

Ometač kmienkov W1 (jedno hriadeľový) upevnený na kosačke Alpha senzotronic
Ideálne v zadnom nesení. Alpha senzotronic sa automaticky prispôsobuje šírke medziradia, vďaka čomu tiež upevnený ometač udržuje optimálnu vzdialenosť od kmienkov.Potrebujete poradiť so strojom na zelené práce? Napište nám

Náš sortiment