Upravit stránku

Netkané textílie biele zakrývacie

Pevné zakrývacie netkané textílie dokážu ochrániť rastliny pred nepriaznivými vplyvmi počasia (extrémny slnečný svit, mráz, vietor, krupobitie) pred škodcami a drobnou zverou. Ich použitie je veľmi jednoduché, pretože nie je nutné budovať konštrukciu. Obmedzujú potrebu chemických prostriedkov. Prepúšťa svetlo i vodu. Textílie sa líšia svojou pevnosťou, rozmermi a vhodnosťou na použitie vonku či v skleníku.


Protimrazové sviece

Protimrazová parafínová sviece na ochranu kvitnúcich stromov pred jarnými mrazíkmi dokáže svojim plameňom zvýšiť teplotu v sade a ochrániť tak veľmi náchylné púčiky a kvety plodín. Váži 4,5 kg a vydrží horieť 8 až 10 hodín. Sviecu nie je nutné nechať dohorieť. Akonáhle mrazík pominie, je možné ju uhasiť priklopením veka. Pri správnom skladovaní Vám vydrží niekoľko rokov.

Použitie protimrazovej sviece je veľmi jednoduché a naviac je možné použiť opakovane:

 1. Sviece rovnomerne rozmiestnite do radu medzi stromy, kríky, vinič alebo sadenice. Neodporúčame umiestňovať priamo pod vetvy. 
 2. Zapáľte. Pre rýchlejšie rozhorenie môžete použiť horák, popr. lieh.
 3. Nechajte horieť len po dobu trvania mrazu, potom uhaste priklopením veka.
 4. Sviece nechajte schladiť a až potom ich uzavrite vekom proti dažďovej vode. 

Generátor hmly Fog-Mushroom

Fog-Mushroom je samostatne stojaci generátor hmly, ktorý je schopný ochrániť rastliny pred jarnými mrazmi. Vhodný pre menšie záhrady, vinice, jahodové pole atď. Jedná sa o model poháňaný benzínovým zážihovým motorom. Jeden stroj chráni 2800 m2 - 3000 m2.

Účinky stroja:

 • Rozptýli vzniknutý dym a vodnú paru do pozemku, tým izoluje chránené územie a zachováva teplo vyžarované zemským povrchom prostredníctvom IR žiarenia.
 • Cirkuluje vzduch, čo uľahčuje miešanie vyšších teplých a dolných vrstiev studeného vzduchu v blízkosti povrchu.
 • Spaľovaním paliva vytvára teplo, ktoré zvyšuje teplotu okolitého vzduchu.

Generátor hmly FogDragon

Stroj spaľuje zapálené palivo v spaľovacej komore a rozširuje výsledný horúci dym a paru v plantáži. Horúci vzduch zabraňuje poškodeniu mrazom, zatiaľ čo dym nedovolí úniku tepla zo zeme. Vodná para ďalej zvyšuje gravimetrickú hustotu dymového horúceho vzduchu, a preto sa šíri cez plantáže pokrývajúce oblasť v hmle.
Jediný Fog-Dragon poskytuje ochranu na 10 ha pôdy proti poškodeniu mrazom.

Široká ponuka možností palív, ktoré môžu byť: 

 • Seno, slamený nebo kukuričný balík

 • Drevené štiepky

 • Odpadový vinič

 • Piliny

 • Drevo 

Typy:

 • 1550

 • 1220

 • 840

Pri prevádzke musí byť stroj ťahaný traktorom o minimálnom výkone 45 koní. Priemer spaľovacej komory stroja typu 1550 je 1550 mm a jeho celková šírka je 2115 mm, menší typ 1220 má priemer spaľovacej komory 1210 mm a zníženú šírku 1863 mm, čo činí stroj kompatibilným tiež v úzkych medziradiach, pre ešte užšie medziradie máme v ponuke typ 840 , ktorý je široký len 1488 mm s priemerom spaľovacej komory 838 mm.


Potrebujete poradiť s príslušenstvom pre ochranu rastlín a plodov?  Napíšte nám