Upravit stránku

Zberové stroje firmy Frumaco sú vhodné hlavne pre zber jabĺk, eventuálne hrušiek. Obsluhu stroja zaisťuje max. 6 osôb. Ovocné stromy môžu byť kompletne obraté a to nasledujúcim spôsobom.Dvaja zberači sú vpredu a trhajú spodné poschodie stromu. Ďalší dvaja zberači, z ktorých jeden obsluhuje aj samochodný stroj, trhajú stredné poschodie a dvaja na horných platformách trhajú hornú časť stromu.

Všetci ukladajú ovocie na výškovo a stranovo nastaviteľné pásy, ktoré smerujú ovocie na centrálny pás a následne sú pomocou zvislého automatického pásu ukladané do palety. Po naplnení palety a zaznení akustického signálu je paleta uložená na prívesný vozík alebo na zem. Na určené miesto sa nasunie prázdna paleta a zber pokračuje.

 

Typ určený pre medziradia do 3,5 m /Tecno S – Tecnofruit CF105/

Typ Tecno S je menší stroj vhodný pre menších ovocinárov, pre medziradia do 3,5 m. Je dodávaný samostatne bez prívesného vozíka na prázdne palety. Vozík je možné dokúpiť ako príslušenstvo. Samotný stroj umožňuje plnenie paliet a ich vypustenie po naplnení priamo na zem. Šetrné ukladanie plodov do veľko objemových bedien / Big boxov/ zaisťujú pogumované pásy s cuplíkmi, ktoré zabraňujú akémukoľvek pohybu odtrhnutých plodov po uložení na pás.

Stroje sa líšia šírkou, možnosťou manipulácie, vybavením a typom motora.

Typ určený pre medziradia nad 3,5 m /Tecno L – Tecnofruit CF 110/

Väčší stroj typ Tecno L je vhodný pre medziradia nad 3,5 m a je dodávaný iba vrátane prívesného vozíka na palety. Na vozík je možné umiestniť až 12 paliet. Prázdne palety sú z vozíka jednoduchým spôsobom automaticky umiestňované na otočné plniace miesto na zberači a po naplnení je paleta opäť automaticky presunutá do spodnej časti prívesného vozíka. Podľa potreby sú naplnené palety vypúšťané na zem po jednej alebo až štyri palety spoločne – napr. na konci riadku.

Stroje sa líšia šírkou, možnosťami manipulácie, vybavením a typom motora.

  • Tecno S
  • Tecno L

Obidva typy slúžia aj ako platforma pre nasadenie pracovnej plošiny. Po jednoduchej demontáži pásov a odstránení hornej časti je možné prídavnú plošinu jednoducho namontovať.


Potrebujete poradiť so zberacími strojmi?Napíšte nám