Upravit stránku

Výhody používania kliešti BELI


1. Úspora času vďaka rýchlemu viazaniu

Potrebná pracovná doba pri viazaní pribl. 14 až 16 hodín na ha. 1 ha s 4500 babkami, na babku 2 viniče, vychádza 9000 viazaní. Pri reze viniča je možné úväzky z minulého roka bez použitia väčšej sily vytiahnuť so starým drevom - nie je nutné rozrezávanie!

2. Výhodný viazací materiál

Pracuje s cievkami, na ktorých je strojovo vo vrstvách navinutý špeciálny drôt. Jedna cievka obsahuje pribl. 80 metrov špeciálneho drôtu, ktorý vystačí približne na 800 až tisíc úväzkov. Pre viazanie 1 ha viniča sa spotrebuje pribl. 9 cievok drôtu. Pri jednom úväzku na babku je spotreba len pribl. 4,5 cievky drôtu na ha

3. Úspory nákladov

Pri vinárskych škôlkach sa v jednoročných až dvojročných intervaloch vykonávajú technologické pokusy s rôznymi zariadeniami a materiálmi pre viazanie viniča, zamerané na potrebný pracovný čas a nutné náklady na viazací materiál.

Pri týchto testoch je naše zariadenie v oblasti mzdových nákladov na viazací materiál hodnotené ako ekonomicky najvýhodnejšie.

Naše zariadenie Beli na viazanie viniča sa v krátkom čase oplatí úsporou mzdových nákladov a nákladov na viazací materiál.

4. Práca takmer bez vzniku únavy vďaka uvoľnenému držanie tela

Zariadenie je možné ľahko ovládať bez vynaloženia veľkej sily, pri hmotnosti zariadenia s cievkou pribl. 460 gramov. Po vykonaní 800 až 1000 úväzkov jednoduchá a rýchla výmena cievky. Zariadenie je možné používať nezávisle na počasí.

5. Zariadenie má dlhú životnosť a ľahko sa opravuje

Nosné časti sú vyrobené z neoxidujúceho duralu. Časti podliehajúce opotrebovaniu z vysoko hodnotnej, zušľachtenej a tvrdenej ocele. Všetky časti možno lacno vymeniť alebo nahradiť.

6. Ekologický viazací materiál

Pretože viazací materiál je z ocele, je tiež neškodný voči životnému prostrediu. Oceľ pochádza z prírody a v prírode sa už po krátkej dobe opäť bezo zvyšku rozkladá.

Vyväzovací materiál:

 

Cievka normál 0,40 mm

štandardne používaný, 83 m drôtiku pre cca 830 úväzkov, balenie 20 cievok v krabici

Cievka silná 0,45 mm68 m drôtiku pre cca. 680 úväzkov, balenie 20 cievok v krabici
Cievka extra silná 0,50 mmpre polohy vystavené silnému vetru, 55 m drôtiku pre cca. 550 úväzkov, balenie 20 cievok v krabici
Cievka 3,3 kg 0,40 mmpre navinutie 40 špuliek
Cievka 3,3 kg 0,45 mmpre navinutie 40 špuliek
Cievka 14 kg 0,50 mm pre navinutie cca. 169 cievok

Potrebujete poradiť s kliešťami Beli? Napíšte nám.