Upravit stránku

V dnešnej dobe existuje mnoho pomocníkov, ktorí uľahčujú v podstate akúkoľvek činnosť. Výnimkou nie sú ani záhradné práce - a to konkrétne siatie semien, cibuliek, cesnaku alebo sadeníc. Záhradkári určite ocenia vibračné sejacie strojčeky alebo lyžičkovité sejacie strojčeky, ktoré sú určené pre presný výsev. Veľmi užitočnými nástrojmi sú ručné sadzače - u nás nájdete dva typy - pre stávkovanie cibuliek a cesnaku alebo ručné sadzače pre rastlinné sadenice a zemiaky.

Ručný lyžičkový sejací stroj K-2

U tohto typu strojčeka sú kolieska umiestnené za sebou v jednej stope. Sejacie časti sú poháňané klinovým remeňom alebo retiazkou. Vzhľadom na umiestnenie koliesok je ľahšie vedenie. So strojčekom možno siať všetky druhy semien od maku až po kukuricu po jednotlivých semenách. U strojčeka je značkovač riadkov.


Ručný lyžičkový sejací stroj KT-1

Základný model doplnený o kompresné koliesko, ktoré riadok po zahrnutí ešte natlačí. Hnacie kolieska sú pripevnené priamo na hriadeľ. So strojčekom možno siať všetky druhy semien od maku až po kukuricu po jednotlivých semenách. U strojčeka nie je značkovač riadkov.

Potrebujete poradiť so sejacími strojčekmi? Napíšte nám