Upravit stránku

Bojujte proti malým škodcom účinne a efektívne! Prípravky pre ochranu rastlín sú jednou z účinných zbraní, ktorú by ste si proti nim mali zaobstarať. Najrôznejšie moluscicídy, herbicídy, insekticídy a ďalšie prípravky chránia rastliny a slúžia aj ako preventívna ochrana. Využijete ich pre ovocné stromy, zeleninu, vinič aj okrasné rastliny.


Insekticídy

Insekticídy sú prípravky na hubenie hmyzu v jeho rôznych vývojových stupňoch. Jedná sa o efektívne prostriedky na prírodnej či chemickej báze, ktoré likvidujú nežiadúcich škodcov. Môžeme ich deliť na systémové insekticídy, keď je látka rozvádzaná do celej rastliny, kontaktné, ktoré  pôsobia pri priamom styku so škodcami,  fumigačné, ktoré účinkujú pri vdýchnutí insekticídu a  požerové, ktoré hmyz hubia pri príjme potravy. Množstvo prípravkov má kombinovaný účinok.


Herbicídy

Herbicídy sú látkou používanou k  likvidácií burín a nežiadúcich rastlín. Môžeme ich deliť na selektívne a neselektívne herbicídy. Selektívne herbicídy zneškodňujú spravidla len malú skupinu rastlín napr. jednoklíčnolistové buriny alebo dvojklíčnolistové buriny. Na druhú stranu neselektívne herbicídy (tzv. totálne)  ničia drvivú väčšinu buriny a inváznych rastlín.


Fungicídy

Fungicídy sú prípravky používané na  hubenie húb, ktoré napádajú rastliny a spôsobia tak nemalé škody. Používajú sa nielen na likvidáciu plesní na už napadnutých rastlinách, ale predovšetkým ako  preventívna ochrana.


Moluskocídy

Sú prípravky určené na likvidáciu slimákov, ktorí dokážu zožrať cez noc veľký zeleninový záhon či okrasné rastliny, ktorým ste venovali starostlivosť nejednu sezónu. Obľúbený prípravok na prírodnej báze, ktorý neškodí ježkom či iným žiaducim obyvateľom záhradky je Ferramol.


Potrebujete poradiť s postrekmi? Napíšte nám