Upravit stránku

BERGER – vždy o jeden strih napred

Pomaly nám končí zima a blíží sa sezóna strihania a rezania rastlín, vetiev, živých plotov a ich príprava na jarné obdobie. A k tomu sa vždy hodí osvedčené strihacie a rezacie náradie značky BERGER.

Zo širokého sortimentu, ktorý BERGER ponúka, Vám predstavujeme teleskopické tyče a ich nádstavce, ktoré svoje využitie nájdu nielen v sadoch a lesoch, ale aj v záhradách s vysokými stromami.

Teleskopické tyče a nádstavce na tieto tyče

Teleskopické tyče BERGER umožňujú strih alebo rez vetiev vo výškach. Sú vyrobené z veľmi pevnej hliníkovej tyče odolnej proti korózii. Sú pritom ľahké. K rýchlemu a jednoduchému napojeniu slúži svorka vyrobená z kvalitnej ocele.

Má dve kovové bezpečnostné matice a tie je možné nastaviť tak, aby svorka pevne obopínala tyč a nedochádzalo k jej posunutiu. Predĺžiť tyč zvládne naozaj každý. Základný model 74300 má prepravnú dĺžku 1,75 m a je možné ju predĺžiť až do dĺžky 3,2 m a prácu umožňuje až do výšok 4,8 m. Model 74350 má krátke prevedenie od 83 cm do 140 cm, klipsňu na upevnenie k opasku a okrem toho je vhodná aj pre práce vo výškach uskutočňovaných horolezeckou technikou.

Ďalej je možné na teleskopické tyče nasadiť rôzne typy pílokPílky majú pevný, pochrómovaný a vysoko účinný list tzv. japonská forma – zuby pílky sú trojnásobne brúsené a majú špeciálne prevedenie, kde sú zuby ohnuté striedavo doprava a doľava. Tým je rez pílky širší ako samotná šírka listu pílky. Pílka sa nezasekáva a vďaka jej ostrosti s ňou ide práca rýchlo od ruky.

K telekopickej tyči je možné pripojiť aj univerzálny hák (pomocou dreveného adaptéru) pre všetky práce s vetvami vo výškach - ťahanie, posúvanie, priibližovanie, trasenie s vetvami. V sortimente je aj veľký hák, ktorý je určený na manipuláciu so silnými vetvami alebo slabšími kmeňmi.