Upravit stránku

Poriadna údržba náradia je veľmi dôležitá. Zaručí Vám jeho správnu funkciu a predĺži životnosť. Každý strihací alebo rezací pracovný nástroj je potreba po práci očistiť. Nožnice potom ešte premazať a v prípade potreby nabrúsiť. Určite sa Vám bude hodiť aj vhodné púzdro pre ukladanie a prenášanie nástroja.


Brúsky 

Praktickým a osvedčeným pomocníkom pri brúsení strihacích a rezacích nástrojov sú brúsky švajčiarskej spoločnosti iStor AG. Táto spoločnosť sa zaoberá výrobou brúsok viac ako 20 rokov a vďaka kvalite a univerzálnemu použitiu brúsok ich dodáva do viac ako 50-tich krajín sveta.

100% ŠVAJČIARSKÁ VÝROBA

  • iStor STANDARD - najmenší model, ktorý sa Vám zmestí do vrecka je vhodný na brúsenie malých nožov a nožníc.
  • iStor PROFESSIONAL - model s väčšou rukoväťou i brúsnou časťou je vhodný na brúsenie veľkých kuchynských či iných nožov a záhradných nožníc.
  • iStor DUPLEX - profi brúsok, ktorý nabrúsi každý rezací či strihací nástroj (záhradné nožnice, nožnice na konáre, kos, kosák, listy kosačiek na trávu a pod.). Je určený aj pre brúsenie keramických nožov.

Púzdra

Púzdra na nožnice a pílky sú praktické pre uloženie pracovných nástrojov či pre ich prenášanie či odkladanie nástroja počas práce. Sú buď koženné, plastové alebo vyrobené z veľmi pevnej textílie s plastovými vložkami. Je možné ich pripevniť na opasok nohavíc či pásikom na nohu.


Údržba a náhradné diely

Na údržbu nožníc je vhodný Sprey FELCO 980, ktorý nožnice nielen vyčistí, ale zároveň premaže a ochráni pred koróziou.

K náradiu značky FELCO a k náradiu značky BERGER ponúkame náhradné diely. Jedná sa o náhradné čepele, pružinky, skrutky, plátky na pílky a pod.

Potrebujete poradiť s brúskami, púzdrami alebo náhradnými dielmi? Napíšte nám