Upravit stránku

Náš ometač kmienkov je konštruovaný na základe praktických skúseností a požiadavke na rýchlu prácu s dôrazom ochrany životného prostredia. Vďaka modulárnemu spôsobu inštalácie sa dá ometač kmienkov upevniť tiež na kosačku BRAUN Alpha a Avant, kultivátor Vario a na univerzálny kultivátorový rám. Vďaka týmto možnostiam uchytenia, zvládnete jarné práce v jednej operácii. Ometač kmienkov W1 a W2 – dve vynikajúce zariadenia, ktoré Vám pomôžu s ekologickou starostlivosťou o vinohrad. 

Ometač kmienkov BRAUN W2. Originál (patentované 1977)

Ometač W1 bol počiatkom mechanického odstraňovania porastu kmienkov. Ometač W2 bol dodatočne vyvinutý k verzii W1, aby tak vyhovel nárokom na rozmanitý pracovný záber. Všetky podobné zariadenia sú obyčajnou konkurenčnou kópiou originálu W1 a W2. 

Vďaka modulárnemu systému BRAUN sa dajú ometače W1/W2 zakomponovať do viac pracovných operácii. 

Predná inštalácia ometača W1
Pre odstránenie porastu na kmienku. V kombinácii s okopávačkou LUV perfect medzi osami a pri zavesení mulčovača za traktor zvládnete všetky jarné práce pri jednom prejazde vinohradom.

Ometač kmienkov W1 (jednohriadeľový) na univerzálnom kultivátorovom ráme (UKR)
UKR je vybavený hydraulickým nastavením šírky rozpätia a otočnými opornými kolesami. Ak naviac nahradíte horné zavesenie reťazou, prispôsobí sa zariadenie každému tvaru terénu. 


Ometač kmienkov W1 (jednohriadeľový) nosený vpredu, s tunelovým rámom.      
​​​​​​​Vďaka tunelovému rámu môžete ľahko obrábať tiež terasy. V tomto prevedení tak musíte pri práci sledovať iba jeden rad.

Ometač kmienkov W1 (jednohriadeľový) upevnený na kosačke Alpha senzotronic
Ideálny v zadnom nosení. Alpha senzotronic sa automaticky prispôsobuje šírke medzi radia, vďaka čomu tiež upevnený ometač udržuje optimálnu vzdialenosť od kmienkov Potrebujete poradiť so strojom na údržbu príkmenných pásov? Napíšte nám