Upravit stránku

Drviče a štiepkovače sú stacionárne stroje určené na likvidáciu nadzemnej hmoty na komunálnych plochách, ostrihanej škôlky vo vinohradoch a konárov v sadoch, likvidácie haluzí a konárov v lesoch pod. Drvená hmota musí byť dopredu pripravená a tieto stroje ju potom následne zlikvidujú. Hmota je do strojov vkladaná ručne. Pracovné náradie sa líši podľa určenia stroja.

Drviče sú vybavené rôznymi typmi žabiek, kladiviek a mlátiacich líšt tak, aby prichádzajúci materiál bol podrvený na drobné časti. Výsledná hmota je potom určená prevažne na kompostovanie. Súčasťou väčších typov drvičov je aj samostatný otvor vybavený jedným alebo dvoma rotujúcimi nožmi určenými na štiepkovanie väčších konárov pri jednej pracovnej operácii.

Naproti tomu štiepkovače sú stroje vybavené nožmi a protinožmi na otáčajúcom sa rotori. Materiál je tak vlastne odsekávaný a vzniká štiepka. Stroje sú schopné drviť podľa typu drevnú hmotu až do priemeru 15 cm.

Pre každé podmienky je možné vybrať si z celého množstva typov ten najvhodnejší. Neváhajte preto, prosím, Vaše potreby konzultovať s našimi predajcami. Ich kontakty nájdete v sekcii kontakty.

Náš sortiment